SEIKU mentorid

Meie inkubatsiooniprogrammi südameks on oma valdkondade tippudest mentorid, kes aitavad kaasa uute sotsiaalsete ettevõtete igakülgsele arengule programmi jooksul.

Mart Noorma

Mart Noorma on eesti füüsik ja tehnikateadlane. Noorma on tuntud Eesti tudengisatelliidi (EstCube) programmi algataja ning juhendajana ning teadust populariseeriva telesaate Rakett 69 kohtunikuna. Ta on Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaan.

anneli

Anneli Ohvril

Anneli Ohvril on üks paremaid sotsiaalkampaaniate korraldamise asjatundjaid, kes on aidanud avardada nii laste kui täiskasvanute maailmapilti. Piisab, kui nimetada vaid mõned kampaaniad, mille ettevalmistamisega ta on seotud olnud: „Lase inimene üle tee“, „Killerkott tapab!“, koristustalgud „Teeme ära“, „Maailmakoristus 2012“. Anneli on olnud ka JCI Estonia president.

elmo

Elmo Puidet

Elmo on BDA Consultingu partner ja juhatuse liige. Ta omab pikaajalist juhtimiskogemust ja on paljudele organisatsioonidele koostanud arengukavasid ja äriplaane, viinud läbi projekte ettevõtete erinevate üksuste efektiivsuse analüüsimiseks. Varasemalt on ta olnud ka JCI Eesti noortekoja juhatuse liige.

mentori_profiilipilt_parem

Ott Pärna

Ott Pärna on ettevõtja, arenguökonomist ja ühiskonnategelane. Ott juhib arendus- ja investeerimisettevõtet ESTCORP (vt estcorp.eu) ja sotsiaalset ettevõtet Spordiaasta MTÜ (vt spordiaasta.ee). Varem on ta olnud Eesti Arengufondi käivitaja ja juhatuse esimees ning vedanud eest riskikaptalifirma SmartCap, MTÜ FinanceEstonia ja Tallinna teaduspargi TEHNOPOL käivitamist.

Kristjan Otsmann

Kristjan Otsmann on aja- ja projektijuhtimise koolitaja ja coachina mitmete aastate vältel uurinud enam kui 15 erinevat aja- ja projektijuhtimismetoodikat ning kasutanud neist tõhusamaid. Tema koolitustel ja coachingusessioonidel on osalenud kümnete Eesti ettevõtete ja organisatsioonide sadu töötajaid – nii ettevõtetes kui ka avalikus halduses tegutsejaid, nii keskastme juhte kui ka tippspetsialiste.

Harald Lepisk

Harald Lepisk on silmapaistev koolitaja, kes suudab tuua koolitusruumi energia, põnevuse ja innustava õhkkonna. Ta ühendab tehnoloogia konsultandi selguse, näitleja mängulisuse, DJ ning õhtujuhi karismaatilise sära ja juhi süsteemsuse, et muuta oma koolitused tõeliseks arenguelamuseks.

Artur Talvik

Artur Talvik on filmiprodutsent ja režissöör ning kodanikuaktivist. On tootnud 7 täispikka mängufilmi, neist tuntum ehk Detsembrikuumus. Produtsendi ja režissöörina on teinud 17 dokfilmi, üle 250 reklaamklipi ja mitmeid telesarju. Kodanikuaktivistina juhib Tapurla külaseltsi, on algatanud Juminda Poolsaare Korrakaitse MTÜ ja on ka selle eestkõneleja, juhib vabatahtliku merepääste Juminda poolsaare ühingut, onn algatanud Eesti esimese kogukonnaraadio, peab Tapurla külas Kass Arturi külakino jpm.

Hille Hinsberg

Hille Hinsberg on Poliitikauuringute Keskus Praxis valitsemise ja kodanikuühiskonna programmi ekspert, kes tegeleb peamiselt järgmiste teemadega: kodanikuühiskond ja kaasamine; avatud valitsemine; e-demokraatia; andmete visualiseerimine; mõju hindamine; kommunikatsioon. Lisaks oli Hille üks Rahvakogu eestvedajatest ning olnud tegev ka Teeme Ära liikumises.

Urmo Kübar

Urmo Kübar on olnud vabaühenduste liidu EMSLi juhataja ja toimetanud suure osa kolmanda sektori huvitavamate ettevõtmiste keskel. Puutunud haridus- ja tööteel kokku nii ajakirjanduse, reklaaminduse, poliitika kui kommunikatsiooniga, on Urmo kogunud viimasel aastal rohkelt tähelepanu Rahvakogu ühe eestvedajana.

Kari Maripuu

Kari on 17 aastat töötanud IT-valdkonnas. Hingelt ettevõtjana ja algatajana on Kari osalenud mitmete ettevõtete töös, arendanud ja müünud IT-teenuseid Elionis, tegelenud riigiasutustega IBM’I ridades ning juhtinud tarkvaraarenduse divisjoni Net Group koosseisus. Alates 2011. aastast on Kari keskendunud start-up ettevõtte Brightspark juhtimisele ning arendamisele, mis on kolme aasta jooksul kasvanud 16-liikmeliseks ja osutab teenuseid keskmistele ja suurtele ettevõtetele Eestis, Norras, Itaalias, Soomes ja Iirimaal. Kari osaleb Muraste külaseltsi juhtimises ja vastutab Muraste küla teede- ja sidetaristu arendamise eest. Kari on EAS Ärimentor alates 2011. aastast ning osalenud mentorina 2012. ja 2013. aasta ajujahi programmis.

Andri Maimets

Enam kui 15-aastase meediatöö kogemusega Andri Maimets on tegutsenud nii trüki- kui ka tele- ja raadioajakirjanduses. Ta on olnud ETV ja TV 3 uudistereporter, mitme telesaate toimetaja, Vikerraadio ja Kuku saatejuht ning töötanud aastaid ajalehes Postimees – esmalt sotsiaal- ja meditsiiniuudiste reporterina, seejärel kultuuri- ja meediatoimetaja ning viimaks meelelahutustoimetuse juhina. Teisisõnu – ta tunneb ja tunnetab meedia köögipoolt. 2009. aastal asus ta rahvusvahelise kultuuriturundusprojekti ”Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011” kommunikatsioonijuhi kohale. Silmapaistva töö eest ainulaadse ettevõtmise meediajuhina nimetati ta 2011. aasta parima suhtekorraldaja nominendiks. Projekti lõppedes asutas Maimets omanimelise suhtekorraldusettevõtte. Tema klientide hulgas on poliitikud, vabaühendused ja eestkosteorganisatsioonid, kultuuriasutused ja -festivalid. Samal ajal jätkab Maimets raadiosaadetega Kukus ning teeb meediakoolitusi.

Triin Noorkõiv

Triin Noorkõivu tegevusvaldkonnaks on olnud haridus avaras tähenduses. Seal saavad kokku ettevõtlikkus, innovatsioon, organisatsioonid ja inimesed eri elualadelt ja sektoritest, õppimine ja õpetamine, muutusi loovad kogemused ja algatused. Ta on “Tagasi kooli” algatuse eestvedaja ja Haridus- ja Teadusministeeriumi nõunik. Ta on panustanud Noored Kooli programmi, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi ja AIESECi arengusse. Kaks aastat on Triin olnud inglise keele õpetaja ning kaks aastat on ta tegutsenud ka Eestist eemal, Singapuris ja Hiinas.

Ave Kareda

Ave Kareda on Maanteeameti koolitus- ja arendusjuht. Omades eelnevat pikaajalist kogemust personalijuhina ettevõtetes DHL Estonia AS ja BIGBANK AS, annab Ave oma teadmisi edasi Estonian Business School’i Juhtimiskoolituskeskuses, koordineerides Personalijuhtimise Arenguprogrammi.

Erkki Peetsalu

Erkki Peetsalu on meediakoolitaja ja kommunikatsiooniala ekspert. Ta olnud mitmete kodanikualgatuste käimalükkaja ja innustaja ning aidanud edendada säästvat ilmavaadet. Üle 20 aasta Eesti meediamaastikul tegutsenud Erkki juhib praegu oma kommunikatsiooni- ja loovagentuuri Maailm ning vastutab ajakirja National Geographic Eesti valmimise eest. Muuhulgas on ta Teeme Ära talgupäeva meeskonna liige.

Marek Metslaid

Sul on maailma kõige parem toode, aga vaid Sina tead selle olemasolust. Tuttav olukord? Tekib küsimus, et kas Sinu toode või teenus siis üldse eksisteerib?
Turundan, järelikult eksisteerin on üks äärmiselt tugev mõttetera, mis jääb kindlasti meie praegust ajaperioodi iseloomustama, saatesõnadeks like/share/jagatud!. Marek Metslaid on taoliste probleemidega silmitsi seisnud turundusmaastikul juba 2009. aastast, olles pannud käed külge selliste brändide nagu Solaris Kino, PÖFF, FOX turundamisel.

Allan Teder

Allan Tederi elu keerleb raha ja äri ümber. Ta on hariduse omandanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas, kus praegu tudeerib rahandust doktoriõppes, uurides väärtpaberiturgude käitumist. Talle pakuvad huvi tehnoloogiaga seotud idufirmad ning ta omab nende nõustamise ja äriarenduse alal enam kui 6-aastast kogemust. Raha on mees teeninud ärikonsultandina ja investorina. Hobiks on Allan Tederil pokker.

Riinu Lepa

Riinu Lepa puutub sotsiaalse ettevõtlusega kokku igapäevaselt nii nn praktilise kui teoreetilise poole pealt. Ideid ja visiooni arendab ta juhatuse liikmena Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikus. Reaalseid probleeme lahendab ja töörõõmu kogeb ta tegevjuhina Tagurpidi Lavkas, mille üks asutajatest ta on. Lisaks annab Riinu sotsiaalse ettevõtluse loenguid EBSis külalislektorina.

Lisaks ülalmainitutele panustasid SEIKU esimesel hooajal meie inkubatsiooniprogrammis mentoritena:
Kalev Kaarna, Martin Sookael, Siim Esko, Siim Lepisk, Anneli Valdmann, Marek Kram, Madis Järvekülg, Raimu Hanson, Kaur Paves, Mait Sarv, Helina Loor, Külli Kivioja-Ööpik, Anu-Mall Naarits, Madle Lippus, Agne Tamm ja Sander Kärson. Suur aitäh!