Meist meedias

Sotsiaalne ettevõtlus kui väljakutse

05.04.2014

Müürileht kirjutab sotsiaalse ettevõtluse minevikust, olevikust ja tulevikust. Artiklis sõna saav Jaan Aps peab sotsiaalset ettevõtlust põnevaimaks karjäärivalikuks Eestis. Põhjalikult seletatakse lahti, mida üks sotsiaalne ettevõte endast kujutab. „Sotsiaalse ettevõtluse näol on tegu põneva sümbioosiga ettevõtlusest, kodanikuaktivismist ja heategevusest, mis ühendab kolme valdkonna parimad omadused ja üritab elimineerida võimalikud nõrkused,“ võtab Müürileht suhteliselt vana, kuid uudsena mõjuva tegevusmudeli kokku. Loomulikult saab sõna ka SEIKU. „Sotsiaalse ettevõtluse inkubaatorid üritavad humanitaar- ja sotsiaalkallakuga inimestes hirmu ettevõtluse vastu leevendada,” põhjendab SEIKU juht Kadi-Ingrid Lilles inkubaatori olemasolu. Oma ettevõtet tutvustab üks SEIKU inkubantidest, MTÜ Mardu stuudio, mille eesmärgiks on maapiirkondades loomemajandust populariseerida.

Terve artikkel oma põhjalikus põnevuses asub siin.

Eesti elu parandavad sotsiaalsed ettevõtted

14.02.2014

SEIKU juht Kadi Ingrid Lilles ja Domus Dorpatensise eestvedaja Martin Noorkõiv käisid Genialistide Klubis tegutsevas Generaadios sotsiaalsest ettevõtlusest rääkimas.
Kadi Ingrid tutvustas lähemalt SEIKU inkubatsiooniprogrammi. Martin rääkis Domus Dorpatensise tegemistest ja eesmärkidest. Viimane tõi sotsiaalsete ettevõtete eelisena MTÜ-de ees välja selle, et esimene rahastab end oma tegevusega ja on seetõttu jätkusuutlikum kui MTÜ, mis sõltub projektirahadest-annetustest-liikmemaksudest.

Saadet kogupikkuses saate kuulata siin.

„Sallitallajas“ räägitakse Seikust

27.01.2014

Klassikaraadio saate „Sallitallaja“ külaliseks on sel korral SEIKU tiimiliige ja muidu mitmel liinil aktiivne Villem Varik.
Muu hulgas räägib ta nii SEIKU tegemistest kui ka sotsiaalsest ettevõtlusest laiemalt. Variku meelest on reaalselt tegutsevaid sotsiaalseid ettevõtteid Tartus umbes kümmekond. SEIKU hõlma all haudumas on teine kümmekond ideed, mis mentorite abiga alles tegutsevateks ettevõteteks saamas. Juttu tehakse ka paljust muust põnevast.

Saadet saab tervenisti järelkuulata siit.

Vahekokkuvõte eelinkubatsiooni järel

22.01.2014

Nüüd, kui eelinkubatsiooni periood on lõppenud, teeb Tartu Postimees vahekokkuvõtte olnust.
„Eelmisel sügisel hakkas Tartus tegutsema SEIKU, sotsiaalse ettevõtluse inkubaator, kus firmasid aidatakse nõu ja jõu ehk koolitajate ja nõustajatega alguse raskustest üle. Esimesed kuud olid mõeldud päris algusest alustajatele,“ seisab leheloos. Kokku alustas eelinkubatsioonis 15 ideed. Neist kuus jäid SEIKU seltskonna hoole alla kogu perioodiks. SEIKU juht Kadi-Ingrid Lilles nimetas lahkumise põhjusena soovi ise oma aega planeerida.
Inkubaatorist läbi käinud ideede hulgas on hariduse arendamise fondi käimalükkamine, loomakasvatajatele veebikeskkonna loomine, noortele loomeinimestele oma toodangu turustamise õpetamine ja palju muud. Eelinkubatsioonis osalenutest kõige pikemalt tutvustatakse supikohvikut, kes tahab tööle palgata erivajadustega inimesi.

Loe kõigest pikemalt siit.

Firmasid hauduv Seiku

07.09.2013

Just nii iseloomustab SEIKUt Tartu Postimees, kes kirjutab ülevaate meie senistest nn ettevalmistavatest tegemistest.

Leht tutvustab kogu programmi ülesehitust, räägib rahast ja selgitab, mis sotsiaalne ettevõte ülepea on. „SEIKU juht Kadi-Ingrid Lilles rääkis, et sotsiaalne ettevõte lahendab ühiskondlikke probleeme ja üritab sellega maailma pisut paremaks muuta,“ seisab Tartu Postimehes.

Sõna saab ka haridusliku portaali Silmaring arendusjuht Tõnis Kusmin, kes loo kirjutamise ajal alles kaalus SEIKUga ühinemist. „Sellised kogukonnad on väga head. Seal on sellise tausta ja oskusteabega inimesed, kellega mõtteid vahetades on organisatsiooni areng mõnikord palju kiirem,“ kiidab Kusmin SEIKUt Tartu Postimehele. Tänaseks haudubki Silmaring SEIKU kaitsva tiiva all.

Loe tervet lugu siit.