Muljeid esimesest inkubatsiooni-sessioonist

IMG_3765

1.-2. veebruaril kogunesid SEIKU alustavad sotsiaalsed ettevõtjad esimesele töisele nädalavahetuse sessioonile SEIKU kontoris DDHUBis. Enese ja ettevõtmiste tutvustamisel särasid kõigi silmad ning näha oli rõõmu, mida pakkus sarnast asja ajavate inimeste seltskond. Huvi üksteise vastu oli suur ning juba esmakohtumisel pakuti välja koostöövõimalusi. Võõrastele silmadele oleks nähtud olukord tundunud kui vanade tuttavate kokkusaamine, kuid tegelikkuses olid pea kõik meeskonnad kohtumas esimest korda. HUBis valitses terve nädalavahetus kaasahaarav tööatmosfäär.

IMG_3792

Tegu on väga motiveeritud meeskondadega, kellel siht üsna kindlalt paigas. Seetõttu arutasime üheskoos läbi ka programmi tehnilise ning sisulise poole. Kohal oli ka ettevõtlusnõustaja Aune, kellega koos panid meeskonnad nädalase täpsusega paika oma tegevuskava inkubatsiooniperioodiks.

IMG_3830

Pühapäev algas korraliku pannkoogimaratoniga, sest banaanipannkooke valmistasime lausa 2,5 tundi – asi ei olnud meeskonna oskustes, vaid pliidis. Pannkookide nautimiseks olid osalejad kaasa toonud laia valiku mõnusaid koduseid moose, millest sündis omaette tore degusteerimiskonkurss.

IMG_3822

Seejärel algas pihta meeskondlik töö, kuid kogu päeva vältel peeti mõttevahetusi ka meeskondadeüleselt. Nimede paremaks meeldejätmiseks mängiti seltskondlikku mängugi, mille läbiviimises oli kasutusel ühe inkubandi valmistama hakatavad mänguasjapallid.

IMG_3831  IMG_3835

IMG_3837

Sellega esimese kohtumise loomingulised ja veidi lapsemeelsed tegevused ei piirnenud, sest juba pärast lõunapausi meisterdasid kõik meeskonnad vanadest ajakirjadest ja ajalehtedest kääride ja liimi abil postreid, millel kujutasid enda ideaalset inkubatsiooniprogrammi. SEIKU meeskonna suureks rõõmuks tõmbas ülesanne meeskondi suure innuga kaasa ning rõõmu jagus nii meisterdamisel kui ka postrite esitlusel.

IMG_3855

Pühapäeva pärastlõunal käis meil külas Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska, kelle jagatud põnevad mõtted jäävad aga siiski vaid osalenute teada, ning seejärel seadsid meeskonnad Aune abiga endale järgneva nädala eesmärgid ning tegevused. Lõpetuseks jagati muljeid ja anti tagasisidet kogu nädalavahetuse kohta ning esimene intensiivne töösessioon lõpetati igati positiivsete emotsioonidega, motiveeritult eesootavaks seikluseks.